neljapäev, 14. veebruar 2013

Kolmapäev ja neljapäev

Kolmapäev on lebopäev, seega ma magasin mõnusalt keskpäevani, avastasin siis Facebookist, et üks siinne tüdruk oli kirjutatud "Snow" ja ma ausalt ka ei julgenud aknast välja vaadata. Lõpuks kui julguse kokku võtsin, avanes sealt just selline vaatepilt:

Kusjuures teisipäeval käisin juba täitsa kevadiselt riides, väga väga oksele ajas see lumi ikka. Igal juhul skypesin siis eestlastega isu täis terve päeva. Kusjuures Lauraga skypedes tegin samal ajal ka hispaania kodutööd ja Laura ei suutnud ära imestada, kuidas ma suudan mitut asja korraga teha, kirjutada-tõlkida-teda kuulata-talle vastata. Haha, multifunktsionaalne. Igal juhul nagu ma viimases blogis kirjutasin, oli seekordne kodutöö päris raske ja kui ma omast arust olin sellega valmis saanud ja Zurile kontrollimiseks saatsin, saatis ta mulle vastu, et gooossshhh kõik on valesti. Oeh, okei, uue hooga siis. Õnneks lõpuks sain aru ka. Need hispaanlased keeravad kõik laused ebanormaalseks, selle asemel, et öelda lihtsalt ma lähen shoppama ütlevad nemad ma lähen shopingut tegema ning keeles muutub veel sada sõna ja täiesti vales järjekorras, nii et lõpuks tuleb välja shoppingut tegema ma läksin. Midaiganes. Tuleb, tuleb..

Enne kooli käisin ka supsti arsti juurest läbi, kus oma mõnele küsimusele vastuse sain ning nüüd kõikidele nendele hulludele, kes mu peret piinavad küsimustega, kas see ultraheli pilt oli minu oma, siis ei, ei olnud. Kui hästi järgi mõtlete, kirjutasin mõni aeg tagasi, et üks mu sõbranna saab lapse. Ja see pilt kuulub ka talle. Haha, aga igal juhul hea töö, ma kuulsin juba selliseid lugusid, et naersin pisarad silmas.

Koolis sai meil jälle korralikult nalja, seal teavad kõik kõikide elu, kaaslasi, olekut jne, seega kui meil on selline rääkimise osa, küsimustele vastamised jne, siis nt Davidilt (kelle naine on rase ja peaks iga hetk sünnitama) küsitakse mitmuses, et mida teie teete ja nii edasi. Väga tore on nii. Eilses tunnis siis igal juhul peatusime minu perel pikemalt, pidin rääkima kõige pealt perest Eestis, kes mul seal on ja kes kus elab ja loomad ja siis oma perest USAs, et kui palju mul lapsi on ja kas mulle meeldib mu töö ja viimasel ajal on õpetaja hakanud ka küsima, kas ma nüüd tean, kas ma pikendan. Haha. See on nii armas.

Koolist koju ja sisuliselt otse magama ära. Hommikul jälle vara üles, ja täna ju oli sõbrapäev. Soovisin Eviele head sõbrapäeva ja ta näitas mulle kingitusi, mis sai, sellised pisikesed asjad, kommid, värviraamat, mullitaja. Päeva esimene pool möödus väga hästi, telekat ei pannudki tööle enne kui lõunasöök söödud oli. Väga mõnus. Värvisime ja meil oli tantsupidu, seekord suurt sorti.

Vahvlite tegemisega sai hommikul nalja ka. Evie tahtis vahvleid, mina polnud neid siin varem teinud, seega ta siis seletas, kust ma midagi saan, kuhu panema pean ja kuidas valmis saab. Kui olin valmis saanud, ütles ta, et tahab südamekujulisi, sest ometigi sõbrapäev ju on. Veidi veel õpetust ning valmis oligi. Andsin siis Eviele, ta vaatas seda tükk aega ja ütles. "It's a waffle.." (-see on vahvel). Ma olin siis segaduses, et noohjah?! Pidi ju vahvel olema. Selle peale ütles Evie rõõmsalt: "Good job, Gerli! I'm so proud of you!" (-Hea töö, Gerli. Ma olen Sinu üle nii uhke!). Haha, naera lolliks.. Pärl tüdruk see mul ikka.Panen videod ka, esimene video on Graeme ja Evie vestlus, "knock-knock - who's there - Cinderella," (-kop kop - kes seal on - Tuhkatriinu) see on nii armas, kuidas nad seda teevad. Graeme uus lemmiklause on "What are you doing?" (-mis teed). Ta käib mööda tuba ja küsib seda kogu aeg, kui ma oma tegevust muudan ja kui mu tegevus on lihtne, kordab ta seda. Täna ma vastasin: "Making lunch," (-teen lõunasööki) ja Graeme vaatas mind veidi ja ütles "Lunch.."(-lõunasööki)

Teine video on Evie lemmiklaulust minu iPodist, hamster song ja kolmas video on veidi näha, kuidas Evie eesti keelt kaasa laulab. Väga lahe minu meelest! Ühte Getteri laulu ta laulab veel paremini, aga seda ta käsu peale ei tee, seda ta teeb ainult vaikselt koolist koju sõites, haha.Lõunauinak oli täna veidi imelik, esiteks läks Graeme magama ligi tund varem, kui ta peaks ja teiseks sain ma Evie peale päris kurjaks või nagu, ta eiras seda, milles kokku leppisime ja siis valetas mulle silma sisse. Ütlesin talle, et ta peab oma tuppa minema ja võib sealt välja tulla, kui ta on järgi mõelnud, mis ta valesti tegi ja tahab mulle midagi öelda. Ta muidugi ei tulnudki välja. Veidi aega hiljem läksin tagasi ja panin ta hoopis magama. Kui ta teab, et Graeme kõrvaltoas magab, aga on megavihane (mõnikord ta läheb nii vihaseks, et tal tulevad vihast pisarad silma lihtsalt), siis ta ei tee piiksugi, sest ta teab, et kui Graeme üles ajab, on jama. Täna ta oli ka megavihane, sest "I'm NOT TIRED," (-ma ei ole väsinud) ja mina ju ikka käskisin voodisse minna. Tulemus oli see, et napp 5 minutit hiljem teda vaatama minnes ta muidugi magas.

Graeme ajasin siis ühel hetkel üles ja panin valmis ning siis tuli Adam koju ja viis poisi arsti juurde. Ja tuligi välja, et kõrvadega pole kõik korras (ta oli vahepeal mitu korda järjest mingites põletikes jne) ja peab operatsioonile minema. Sain aru, et midagi suurt ega hullu pole, väike asi, aga esimese hooga ehmatas sõna lõikus küll ära. Igal juhul siis neljast sai minu tööpäev juba läbi.Alguses mõtlesin,et peaks asjalik olema ja üht koma teist tegema, aga lõpuks said emotsioonid nii võitu, et tuli teine murdumispunkt ka ära. Kuna mul siin polnud sõbrapäeval ühtegi sõpra ja ma ei saanud ühtegi kinki ega kaarti ning ma järjest nägin, kuidas kõik nii õnnelikud olid oma sõbrapäevaga, siis ma lihtsalt pugesin teki alla ja pisardasin veidi omaette. Aitäh kõigile, kes siiski mulle häid soove edastasid, see kõik oli vägaväga armas, aga teatud hetkedel jääb internetist väheks.. täna oli üks nendest päevadest. Õnneks jõulud, läinud, sõbrapäev, läinud, rohkem ei tohiks vist pühasid tulla, mis kurvaks teeks. Selline tunne oli küll, et sellist jama teist aastat järjest üle ei ela.

Kuna ma siis olin kurb ja plaanideta (sest meie sõbrapäeva plaan on homseks lükatud), sain lõpuks õhtul nii-öelda kohtingu kutse ja nii mul oligi vähemalt väike ja armas õhtusöök ning veidi tegi rõõmsamaks ka. Vähemalt läksin kodust välja ja sundisin ennast naeratama. Seega kui lõpuks tagasi jõudsin, oli rõõmus emotsioon tagasi ning homsele lähen juba jälle positiivsena vastu.

Evie sõbrapäevakaart mulle
Seega siis siia päeva lõppu veel head sõbrapäeva oma nunnudele Eestis ja mujal maailmas, kes laiali rännanud on. Enam-vähem kõikidele vist sain isiklikult ka soovitud, loodan, et ei jäänud keegi ilma. 

3 kommentaari:

 1. Vale puha! Said küll kaardi! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ju ütlesin, et internetist jäi väheks. :)

   Kustuta
 2. Anonüümne15/2/13 03:51

  Ehk on seda juba mitu korda küsitud, aga kas ja kuidas on Sinu arvamus ja sisetunne USA ja ameeriklaste kohta muutunud? Mida enne USAst arvasid ja mida nüüd? Kas olid enne USAs reisinud?

  VastaKustuta