pühapäev, 10. veebruar 2013

20 küsimust ja vastust

1) Kas sul mõni pere esimene kord valides ei jäänud nn hinge?

Kuna ma tegin matchi teise perekonnaga, siis ei, ei jäänud.

2) Kas sa tegid liiga uisapäisa oma valiku? Või tunduski too eelmine sulle ideaalne?

Ei arva, et uisapäisa tegin, nad jätsid mulle hea mulje ning me klappisime kohe, ma ei kõhelnud hetkekski, et midagi võiks valesti olla.

3) Kui rematchis olid, kas mõtlesid endiselt, et tahad ainult parimat peret või mõtlesid, et tahaks lihtsalt uut peret?

Alguses tahtsin parimat, lõpuks tahtsin lihtsalt peret. Aga ütlesin ka mitmele perele ära, keda enda jaoks sobivaks ei pidanud, seega nii-öelda järelandmisi ikkagi ei teinud. Ainuke, mille pealt tegin, oli asukoht. Sellest oli lõpuks täiesti ükskõik.

4) Miks esimese pere valisid?

Esiteks olid nad meeletult sõbralikud ja jätsid hea mulje, teiseks elasid nad New Yorgis ja kolmandaks tundusid lapsed Skypes väga väga mõnusad. Lisaks pisiasjad nagu nt tööplaan, kohustused ja võimalused.

5) Miks selle pere valisid?

See raskem küsimus. Ma rääkisin ainult Ameega Skypes, korraks nägin Eviet ka ning kuidagi see click käis südames väga kiiresti. Ma küll ei vastanud neile kohe jah, sest olin lubanud teisele perele, et räägin nendega, aga me lõpetasime kõne ära ja ma teadsin, et ma tahan siia tulla. See tunne oli lihtsalt nii õige.

6) Kui saaksid uuesti pere valida, kas valiksid vanemate lastega? Rohkem-vähem lapsi?

Vanemate lastega on suurem võimalus koolis käia, sest nad on päeva jooksul ka koolis, aga ei, mina ei tahaks. Mulle meeldib see, et ma saan olla lapsehoidja, mitte autojuht. Lisaks on minu graafik üsna kindel ning mingeid ootamatuid olukordi ei tule, suuremate lastega on rohkem selliseid äkk-sõitmisi vms. Laste arvu kohta.. Kaks on suurepärane. Kolm on keerulisem, aga ilmselt saaks ka hakkama ja rohkem ma ei tahaks. Samas ühte ka ei tahaks, sest hoolimata sellest, et kõik arvavad, et see on megalihtne, on see tunduvalt raskem, kui kaks last. Kaks tükki ikka mängivad omavahel ka.

7) Kirjutasid oma kuue kuu kokkuvõttes, et sõbrad on suuresti kaasa aidanud sinu eufooriale ameerikas, aga ei ühtegi sõna Keithist. Kas tema siis ei aita kaasa?

Eks ta muidugi aitab.

8) Kas pered peavad töötundide reeglitest kinni ka? Et max 10 tundi päevas ja 45 tundi nädalas? 

See 10 tundi päevas on vist selline, mida natukene lõdvemalt võetakse, sest teinekord on ju ainult mõni tund ning see on selline vaieldav olukord ka, sest nt minul on ju vaba vahepeal, kui lapsed magavad, seega ma ei arva, et ma peaks tunde näpuga taga ajama. Nädala tundide kohta võiks küll öelda, et ega eriti ei tea kedagi, kes rohkem peaks töötama, üldiselt ikka vähem.

9) (Eelmise küsimuse jätk) Sul varasemalt ju oli neljapäeviti küll pikem päev kui 10 tundi?

Jah, ametlikult võttes oli 8.00-21.30, aga sellest ajast lõunal lapsed magasid 2-3 tundi ja õhtul magasid ka juba 1-2 tundi, seega ma ei tundnud, et see oleks mingi 13,5 tunnine. Ja ma pean lihtsalt ütlema, et ma kohutavalt armastasin neid päevi, ma ei tea miks, lihtsalt nii hea oli.

10) Kas sul on päevaplaan, mida sa kindlasti pead lastega tegema?

Ei, otseselt ei ole. Mul oli alguses toeks nii-öelda kondikava, mida ma teha võiks, aga nüüd kujunevad päevad vastavalt laste tujudele, ilmale ja muudele teguritele.

11) Kuidas sulle raha makstakse? 

Tšekiga.

12) Kui palju oma rahast nt asjadele kulutad ja kui palju nt toidule ja meelelahutusele?

Hm, raske öelda. Pole kunagi nii mõelnud. Mõni nädal käin shoppamas, asju ostmas, mõni nädal ei käi, mõni nädal söön rohkem väljas, mõni nädal ei söö üldse. Nädalavahetustest sõltub suuresti, mida teiste tüdrukutega teeme nt. Ma arvan, et suhteliselt pooleks kulub raha.

13) Mis on su lemmik söögikoht usas? Miks?

Subway ja Friday's. Esimene sellepärast, et see on odav, kiire ja maitsev, teine sellepärast, et seal on minu meelest jumalikud toidud. Magustoitudest meeldib mulle frozen jogurt, alguses meeldis OrangeLeaf, aga nüüd käin Menchie's, sest see odavam kui OL.

14) Milline rõivapood on su lemmik? Miks?

Vaieldamatult Aeropostale. Ajuvaba pood lihtsalt. 50$ asjad müüakse silma pilgutamata 10$ga ära. Ja mulle meeldivad värvid, seal selliseid rahulikke toone ei ole, kõik on igasugused neoonid ja kirkad, mõnus. Teine ka vägagi meeldiv pood on Rue21, sest seal on alati mõne dollariga võimalik omale palju kifte asju saada ning see selline mõnus pudipadi pood ning kolmas, mis mulle meeldib on Charlotte Rousse, aga see on Ameerika mõistes natuke kallim pood, seal asjad tavaliselt 20+$.

Ja siis muidugi meeldib mulle ju Burlington, sest see on üldse klass omaette, alati leiab sealt hunnikus ägedaid ja huvitavaid asju ning hinnad on ka head. Kvaliteedis ma nüüd nii kindel ei ole, aga siiani pole pidanud pettuma ka ning mitte ainult riietes, vaid ka jalanõudes.

15) Milline toidupood on lemmik? Miks?

Walmart üldiselt meeldib, aga kuna see minust üpris kaugel, siis satun tihedamini nt Targetisse. Ja Meijer sobib siia, sest see on ainus, mis on 24 tundi lahti ja sinna ma satun ka tavaliselt ikka pärast keskööd.

16) Kas on mõni asi, mille oleksid Eestist tahtnud kaasa võtta, aga ei mahtunud kohvrisse või unustasid?

Ooo, neid asju ikka oli. Esimene, mida ma mäletan, mis ma unustasin, oli püksivöö. Veel lennukis mõtlesin, et oh varsti saan kätte (üldse ei jõudnud kohale, et aastaks ära läksin). Hm, suure karu oleks tahtnud kaasa võtta, millega alati magasin, aga ei mahtunud. Mingid jalanõud ja riided olid, mis ema-Egert hiljem järgi tõid. No neid jätkub veel ja veel..

17) Kui kaugel on Cincinnati sinust?

Teoreetiliselt on ta mingi 15-20 minutit mööda kiirteed, aga need nii-öelda kohad, kus Cincinnatis käin, on rohkem 30+ minutit.

18) Mismõttes ameeriklastel pole kasse?

Haha, selles mõttes, et nii ongi. Kõigil on ümberringi koerad. Ma ei tea, mis teema sellega on.

19) Mis värk selle sõrmusega siis ikkagi oli?

See jääb ikkagi igaühe enda mõelda.

20) Eile tuli sõrmuse pilt, täna pole Sa enam Facebookis suhtes. Sul uus mees?

Ei ole uus mees. Suhtes ka ei ole. Ja sõrmuse pilt.. Noh, nagu eelmises küsimuses vastasin, see jääb ikkagi igaühe enda mõelda. Haha. 

5 kommentaari:

 1. Vastused
  1. Sa pole mu ümberringi ka. Haha :D

   Kustuta
  2. Lai mõiste see ümberringi. Vähemalt oleme samal mandril. :D

   Kustuta
 2. Tunnista juba üles, et sa kihlatud oled!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. :) Siia väike smail ka lõppu, muidu keegi äkki arvab, et mu kommentaar oli kuri. :D

   Kustuta