reede, 11. jaanuar 2013

20 küsimust ja vastust


1) Mida Sa teeks, kui Su ameerika telefon otsad annaks?
Lolliks läheks ilmselt. Haha. Siin on tõesti peamine suhtlusvahend telefon, Skype/Facebook on väga tagaplaanil.

2) Matthew. Kui vana, kust tunned, kes sinu jaoks on?
21, tutvusime klubis, mina kutsun teda hüüdnimega "dancer," sest me mujal ei kohtu kui klubis ja ta tantsib kohutavalt hästi. Seega ma ei saa teda sõbraks nimetada, ta on mu dancer. Haha.

3) Rob. Kui vana, kust tunned, kes sinu jaoks on?
27, tutvusime ühiste tuttavate kaudu, on väga väga hea sõber siin, natuke inglise keele õpetaja, natuke ajaloo ja kultuuri õpetaja.

4) 2012.aasta eredaim hetk USA elust?
Kui ma selle lause läbi lugesin, torkasid mulle pähe mitu asja. Esiteks see, kuidas Reelika mulle Burlingtonis pidžaamasid näitas. Teiseks see, kuidas Reelikaga rannas ühel õhtul lihtsalt istumas käisime, vaikuses nautisime ilma. Kolmandaks torkas pähe esimene kohtumine Zuriga Cheesecake factorys, järgmiseks torkas pähe, kuidas Matthewi esimest korda nägin ja siis aastavahetuse pildistamine pildiaparaadis.

Ehk ei ole ühte eredat hetke, ka selle sekundi jooksul, mil seda lauset lugesin, tuli juba viis asja silme ette.

5) Kui palju aega veedad perega koos? Kas au-pairidel on kohustuslik oma vaba aega perega veeta?
Kohustuslik ei ole, aga on peresid, kes eeldavad, et au-pairist saab pereliige ehk ta veedab palju aega nendega ja on peresid, kes eeldavad, et au-pair on töötaja ega taha nendega üldse olla. Ehk siis sõltub suuresti perekonnast.
Mina otseselt meeletult aega nendega koos ei veeda, õhtuti mõnikord oleme koos ja nädalavahetustel mõnikord, mõnikord käime väljaspool kodu koos, üldiselt mitte. Mitte sellepärast, et ma üldse ei tahaks, mulle nad väga meeldivad, aga mul pole vaba aega meeletult palju (nädala sees olev vaba aega ei loe, sest teiste au-pairide töögraafikuid enda omaga ei õnnestu klappima saada) ning kui mul ja teistel tüdrukutel ka on, siis me üldiselt oleme kõik ka kodudest väljas.

6) Kuidas sul kogu aeg nii palju vabu päevi on? Jõuludel olid terve nädala vaba, nüüd uueaasta ümber olid ka terve nädala vaba?
Mulle antakse graafik, mina töötan selle järgi. Vabad päevad tulenevad hostisa vabadest päevadest, kui tema kodus on, ei pea mina töötama. Jõulude ajal veetsime kõik päevad koos, lihtsalt väljaspool kodu ning uueaasta ümber vabad päevad olid täiesti kokkusattumus. Jaanuaris see-eest ei ole ühtegi vaba päeva.

7) Kas kõik eesti au-pairid on omavahel sõbrad? Tundub, et räägite üksteisest üksteise blogides kogu aeg ning teate kõike üksteisest. Kelle blogisid näiteks sina jälgid?
Sõbrad kindlasti mitte, aga meil on grupp Facebookis, kus omavahel arutame muresid-rõõme ning sealt paratamatult jääb silma, kui kellelgi midagi olulist juhtunud on. Mina isiklikult suhtlen lähemalt praeguste au-pairide seast Liisiga, Reelikaga, Hannaga, Camillaga, Kadiga, Merliniga ning nüüd mõni päev tagasi tulnud Birgitiga. Meelikaga hakkasime ka suhtlema, aga tema tuleb alles jaanuari lõpust. Seega, blogisid jälgin kindlasti nimekirjast esimese viie omi ning kogu blogilist, mida jälgin, on mul enda blogis täitsa paremal pool ääres olemas.

8) Kui palju sõltub programmist? Kui oluline on programmivalik?
Kui ma päris ausalt ütlen, siis mina siiani mingit suurt erinevust ei olegi märganud. Hinnavahe on see, mis kipub olema ning ilmselt hädade korral on kõik programmid hädas. Seega, ma arvan, et ega eriti vahet ei ole, USAs elades oled ikka omapäi ning sõltud oma tugiisikust ja neid on nii palju erinevaid, et ka ühes programmis on ühtedel väga hea tugiisik ja teistel halvem.

9) Kas tead juhtumeid, kus au-pairil ja üksikvanemal on suhe?
Olen kuulnud jah. Ma ise arvan, et kui üksikisale saadetakse 18-26.aastane tüdruk koju, kes temaga aasta aega elab, siis seal ei olegi palju võimalusi, et sellest midagi ei areneks.

10) Kas olen õigesti aru saanud, et tegelikult peaks au-pair saama peres elada nii, et ta oma palka ei peaks üldse kulutama?
Sisuliselt küll, pere maksab elamise ja toidu ehk kui elada meelelahutuseta, siis saab küll rahata. Meelelahutust on aga USAs nii palju, et minu meelest see teoreetiliselt on võimalik, aga praktiliselt mitte iialgi.

11) Kui kaugel Su juhiload on?
Nüüd tehtud.

12) Kas ameerikas on kõik autod automaatkäigukastiga?
98% jah. Olen mõnda näinud, mis ei ole, aga üldiselt arvatakse siin üleüldse, et need miskid "hiina-imed," mida keegi enam ei kasuta. Aga nagu ma oma vennale ütlesin, arvestades kui palju stop-märke siin on, siis mina läheks ka manuaaliga päris hulluks.

13) Kuidas võrdleksid Eesti ja Ameerika mehi?
Ma ei liigitaks neid paremaks ja halvemaks, aga ameerikas ei lase mees iialgi naisel maksta, kui nad väljas on, Eestis on kuidagi normaalne, et naised maksavad enda eest. Komplimente teevad Ameerika mehed rohkem, aga see tekitab ka mõnikord tunde, et sõnu ei mõelda tõsiselt. Ameerika mehed minu meelest suitsetavad vähem, võib-olla see ainult minu tutvusringkondades nii, aga selline mulje on jäänud. Hmm, mis veel.. Ameerika mehed on rõõmsameelsemad ja humoorikamad, eestlased on eestlastele omaselt sellised rohkem mossis ja külmemad.

14) Kas teiste tüdrukutega koos olles õpite üksteise kultuuri, keelt ja riikide iseärasusi ka?
Konkreetselt mitte, aga eks jutu sees ikka fraasid on, kuidas ühe või teise riigis asjad käivad. Keeltest väga ei räägi, sakslastega ma mõnikord lõõbin ja Zuriga mõnikord praktiseerime mu hispaania keelt, aga teistega mitte.

15) Kas ootad Eestisse tagasitulekut?
Kindlasti.

16) Kas igatsed Eesti hambapastat?
Siin täitsa sama firma hambapastad olemas, mida Eestis kasutasin, seega ei igatse.

17) Millised kohustused reaalselt au-pairidel on? Mida peab kindlasti tegema iga au-pair?
Ainus, mis mul pähe tuli, on töötamine. Töötamise alla käivad reeglid ja kohustused on igas peres erinevad. Õppima peab, see on programminõue. Rohkem vist polegi.

18) Milline toit Sinu meelest on imelik, mis on ameerikas väga populaarne?
Minu meelest on imelikud kõik asjad, kus nad soolast ja magusat koos kasutavad. Näiteks see peanut-butteri ja moosisai. Meie peres olen leidnud need soolased kreekerid mingi magusa glasuuriga. Need on tegelikult päris okeid, aga ikka imelik korraga soolast ja magusat süüa.

19) Kui palju klubipilet maksab?
Oleneb klubist. See, kus meie viimasel ajal käinud oleme, on tavahinnad üle 21-aastastele 5$, alla 21-aastastele naistele 8$ ja alla 21-aastastele meestele 10$. Eriüritustel on hinnad 10-30$.

20) Mis riikidest tüdrukud sinu clusteris on? Kes sinu parimad sõbrad on? Kas mehed saavad ka au-pairiks?
Mehed saavad ka au-pairiks jah. Minu clusteris on tüdrukud Saksamaalt, Mehhikost, Panamast, Kolumbiast, Tšehhist, Ungarist, Brasiiliast, Taist, Rootsist ja Lõuna-Aafrikast.
Seda Tai tüdrukut ma küll pole kunagi näinud ja mul pole aimugi, kes ta on, aga ta meie listis on, seega võib-olla ta kuskil eksisteerib ka.
Minu oma clusterist on mu parim sõber kindlasti Zuri, kes on Panamast ning ka uued tüdrukud Ellen Brasiiliast ja Joanna Rootsist on väga head sõbrad. Christin, kes on Tšehhist pärit, on ka päris armas sõber. Lisaks on veel 2 sakslast teisest clusterist - Nele ja Kim, keda ühtedeks parimateks nimetan.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar