laupäev, 15. detsember 2012

See puudutab meid kõiki


USA Connecticuti osariigis Newtowni linnas sai reedel algkoolis aset leidnud tulistamises surma vähemalt 27 inimest. Tapetute seas oli 20 last ja kuus täiskasvanut, ründaja sooritas enesetapu. Lastest 18 said kohapeal surma ja kaks suri hiljem haiglas. Tunnistajate sõnul tulistati hoones vähemalt sada lasku.

Tulistaja, 20. eluaastates mees sai surma. Tema juurest leiti kaks relva, püstolid Glock ja Sig Sauer. Tulistaja oli rõivastunud musta ning oli kooliga seotud, vahendab BBC Associated Pressi. Hukkunute hulgas on ka kooli direktor ja psühholoog.

Ameeriklastele avaldasid pärast juhtunut kaastunnet paljud maailma liidrid eesotsas ÜRO peasekretäri Ban Ki-mooniga. Ban edastas osariigi kubernerile Dan Malloyle sügavad kaastundeavaldused ja nimetas juhtunut šokeerivaks, uskumatuks ja kohutavaks. "See, et sihtmärgiks valiti lapsed teeb selle veretöö eriti jäledaks," märkis peasekretär.

Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso kõneles "sügavast šokist ja õudusest", mis teda juhtunust kuuldes valdas. "Noored lootust tulvil elud on hävitatud," ütles Barroso.

Koolitulistamise ohvritest rääkides ütles president Obama, et lapsi ootasid ees tulevik, sünnipäevad, lõpetamised, pulmad ja vanemaks saamine, mistõttu ei reageerinud ta juhtunule kui riigipea, vaid lapsevanem. President, kellel on endal kaks last, saatis teele ka kaastundeavaldused ohvrite vanematele.

USAs kuulutati välja ka üleriigiline lein, mistõttu lehvivad lipud pooles mastis kuni 18. detsembrini, kirjutab AFP.

Ma ei pea vist lisama, et see juhtum puudutab kõiki ameeriklasi. See muudab meid kõiki ettevaatlikumaks ja tuletab meelde, kui habras on inimelu. Langetan ka mina pea ja mõtlen südames kõikidele elamata jäänud eludele. Nii kahju on.

2 kommentaari:

  1. Ryan on tema vanem vend, kes annab praegu ütlusi politseis. Adam oli tulistaja

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Aitäh parandamast, leidsin ise ka hiljem, aga unustasin muuta.

      Kustuta