teisipäev, 18. detsember 2012

20 küsimust-vastust

Ja tänase päeva teine blogi läheb küsimustele, mis ma saanud olen meili, Facebooki ja MSN/Skype teel. Korjan edaspidi need 20 kaupa kokku, seega kui kellelgi on veel midagi hinge peal, andke teada ja teen mingi hetk jälle kokkuvõtte.

1) Kas Sa ei karda, et kui Sa pidevalt hostisaga kahekesi oled ja teil kogu aeg nii palju nalja saab, armud Sina temasse või tema Sinusse? Ta vist päris noor ka.

See vist parim küsimus, mis minult küsitud, haahaa. Ei, ma ei arva. Kuigi ta on liiga noor, et olla mulle isa eest, on ta siiski mulle vanema venna eest ja ma ei vaataks teda iial kui meest. Samamoodi olen mina tema jaoks väike õde. PS! Kui näeksid pilti tema eelmisest au-pairist, kes nägi välja nagu modell, ei muretseks Sa enam minu pärast.

2) Kas oled mõelnud teiseks aastaks jäämisele?

Muidugi olen, iga au-pair mõtleb selle peale. Vahepeal muutsin oma otsust 3x päevas. Praeguseks tulevik vähemalt paigas, kuidas see täpsemalt olema saab, räägin hiljem.

3) Kas Sa ei arva, et tagasitulek saab väga raske olema?

Arvan, et see saab umbes 100x raskem olema, kui minu tulek USAsse. Nagu ütles kunagi üks vahetusõpilane: "Eestist lahkuda on lihtne, sest tead, et näed neid inimesi uuesti. USAst lahkudes ei pruugi Sa neid inimesi enam kunagi uuesti näha." Arvan, et see on üsna tõene.

4) Mitme kohvriga tagasi tuled?

No ilmselt nii lihtsalt kui Eestist tulles, et käsipagas + suur kohver, seekord ei lähe. Haaha! Mul pole aimugi, mitmega, eks ole siis näha. Vara mõelda sellele.

5) Kas Sa pole uurinud oma eriala õppimise võimalusi USAs? Kas tead, milline on ajakirjaniku palk USAs?

Olen uurinud. Esialgu uurisin küll ainult Ohio variante, kuna siin oleks ka elamiskoht olemas, aga aasta maksumus on kuskil 11 000-14 000$. Ajakirjaniku palk on 11-14$ tunnis ja vastavalt erialale ja kogemustele suureneb, mida parem oled, seda rohkem saad. Kogenud ajakirjanikud teenivad umbes 26$ tunnis. Makse ma kahjuks ei tea, mis maha lähevad sellest summast.

6) Mis autoga Sa sõidad ja kui vana see on?

Chevrolet Impala, 2009.aasta

7) Kas suhtled pere eelmiste au-pairidega? Kui jah, kas olete head sõbrad?

Enne mind oli siin ühe kuu Idalisa, temaga ei suhtle. Enne Idalisat elas 8 kuud Allana, temaga suhtlen küll. Saame väga hästi läbi, aga mingid sõbrad ei ole, rohkem küsin temalt nõu, kui mingis asjas jännis olen.

8) Kuhu juba USAs oleku ajal reisinud oled ja kuhu plaanis on?

Siinoleku ajal olen käinud pikemalt New York Citys, Stamfordis, Cincinnatis ning Indianapolises. Ja siis veel mõned linnad, mis jäid selle tee peale, kui New Yorgist Cincinnatisse sõitsime.

Minna plaanin veel Chicagosse, Washington DC'sse, Miamisse. Eks ole näha, kas neid linnasid tuleb veel juurde.

9) Milleni/kelleni Su daycounter blogis päevi loeb?

Üks daycounter loeb päevi, kui kaua siin olen olnud, teine counter loeb päevi ühe väga kifti noormeheni (või lausa kaheni), kes USAsse tuleb (tulevad). Eks räägin sellest ka lähemalt, kui aeg käes.

10) Kas Sul on sellised sõpru, kellest lahkumine raskeks osutub? Kas on selliseid, kellega edasi suhtled?

Üks mu väga headest sõpradest, Madelene, juba läks koju, aga suhtleme temaga tänaseni ning suhtleme ilmselt ka edaspidi. Teine väga hea sõber siin on Zuri, temast lahkumise peale ma isegi ei taha mõelda praegu. Arvestades, et elame täiesti erinevates maailma otstes..

Lisaks on mul siin sõpru, kes ei ole au-pairid. Mõnega neist saab ilmselt lahkumine VÄGA raske olema, aga kes teab, nagu ütlesin juba, lahkumiseni on veel nii palju aega ja ega keegi ei tea täpselt, millal siit ära tulen.

11) Kas näed oma tulevikku USAga?

Üks ja aus vastus - jah.

12) Mida soovitad teistele rematchis olevatele või tulevikkus sattuvatele tüdrukutele?

Esiteks oleks väga tark plaan juba enne USAsse tulekut tutvuda mõne oma kaasmaalasega või leida mõni muu kontakt, kes vajadusel saaks aidata. Ma ei väsi kordamast, et ilma Reelika ja tema pereta poleks ma seda aega kindlasti üle elanud ja arvestades 2-nädala reeglit, mis programmis on, poleks ma ka ajalises mõttes hakkama saanud. Teiseks ei tohi alla anda, kui süüdi ei ole Sina, ei tohi ka nii mõtlema hakata. Pered suudavad selles olukorras ennast väga halvast küljest näidata ja lõpuks hakkadki uskuma, et Sina oled paha. Ja kolmandaks tuleb tegutseda. Otsida uut peret, rääkida olukorrast teistele tugiisikutele ning paluda abi teistelt au-pairidelt.

13) Kas Sul üldse on mingeid reegleid kodus? Tundub, et teed kogu aeg, mida ise tahad.

Mul tegelt mõni reegel ikka on jah. Näiteks ei tohi meessoost külalised ööseks jääda. Mingit öörahu mul ei ole, muidu võivad sõbrad külas käia ja ka ööseks jääda. Autoga avarii tehes ja ise süüdi olles pean maksma kokkulepitud summa, samuti on mul kindel ala, kuhu võin oma autoga sõita. Üldiselt peaks mul ka autol olema nö öörahu, aga seda saan rikkuda ainult tänu usaldusele, mis mul perega on ning kui ööseks ära jään autoga, pean ütlema, kus auto on. Mingeid muid erilisi reegleid mul praegu meelde ei tule, töökäigus enam ei mäleta, mis on reegel ja mis loomulik.

14) Miks valisid koolis just hispaania keele?

Tahtsin alguses ajakirjandust, aga see asus minust ligi 1,5 tunni kaugusel ja ma poleks viitsinud seda kogu aeg sõita. Siis tahtsin saksa keelt, aga see ei sobinud mu töögraafikuga ning kuna siis juba keelepisik sisse tuli, valisin hispaania keele, mis sobis nii asukoha kui ka aja poolest ning saan seda Zuri ja Kareniga pidevalt praktiseerida.

15) Milliseid hüvesid pere Sinu eest lisaks Su palgale maksab?

Kui mu töökohustused nõuavad autoga sõitmist, saan lisaks raha kütuse jaoks ning on mõned asjad veel, mille ostmise korral saan raha tagasi. Kui perega reisimas käime, maksavad nemad minu eest (aga see on erand, väga paljud tüdrukud maksavad ise). Telefoniarvet ei pea ma ise maksma, aga meil on mingi perepakett, kus minu tegemistest suurt midagi ei olene, helistamist paluti mul piirata (aga ma nagu nii ei helista kunagi) ning textimine on USAs tasuta.

16) Kui kalliks su emal ja vennal läks USAs käimine?

Jumal seda teab. Haahaa! Peab emalt küsima.

17) Kas iPhone on USAst ostes odavam?

No see on üks suurimaid müüte tegelikult. USAs on küll iPhone odavam, aga see eeldab ka seda, et Sa elad USAs ja kasutad seda USAs. USA telefonidel ei ole sim-kaarte ehk ei saa päris nii, et võtad siit suva telefoni ja marsid sellega rõõmsalt Eestisse ja hakkad kasutama. Nagu mu vend uuris, kõikide võrkude telefone ei saa ka Eestis lahti häkkida, seega näiteks mina pigem ostaksin selle Eestist, kus vähemalt on kindel garantii ja tead, et saad seda ka kasutada.

18) Kas lapsehoidmine on Sinu jaoks nagu töö või nagu hobi?

Kuna olen seda 16-aastasest saadik teinud, on see rohkem juba nagu hobi. Oleneb lapsest muidugi, on lapsi, kellega ma saan superhästi läbi ja kes on nagu omad, nendega võtan seda ka loomulikult hobina, kuid on ka neid lapsi, keda hoides mõtlesin, et see on mu töö ja ma pean seda tegema. Evie ja Graeme on mul nagu omad, väike õde ja vend.

19) Mis on Ohios elamise plussid ja miinused? Mis oli Stamfordis parem?

See küsimus pani mind väga kauaks mõtlema. Ohio on lai mõiste. Siin on rohkelt linnasid, millel omad plussid-miinused. Minu elukoht on üsna Cincinnati lähedal, kesklinn on minust umbes 45 minuti kaugusel, seega ma eriti sinna ei satu. Miinuseks ilmselt võib lugeda seda, et ilma autota ei saa ma kuskile liikuda. Samas, mulle meeldib see, sest mulle meeldib sõita. Plussiks loeksin kõige olulise olemasolu, reaalsuses pean sõitma 5-10 minutit ükskõik mis suunas ja on olemas nii poed, restoranid, meelelahutus (kino, bowling) kui ka spordikeskused.

Stamfordis parem.. Hm, esimese asjana tuli mulle meelde Cosi söögikoht, mida siin ei ole. Teiseks tuli meelde Stop&Shop pood, mida ka siin ei ole. Ja kolmandaks, seal elasin ma eesti keelses perekonnas sisuliselt, sellest aeg-ajalt tunnen ka puudust.

20) Kas USAsse lendamine on kallis?

Tänasel päeval (vaatasin just hinnad läbi) on võimalik tulla läbi Riia New Yorki 292€, läbi Helsingi 421€ ja läbi Tallinna 492€. Ma ei ütleks, et väga kallis on. Iseasi, kui odav see New Yorgis elamine oleks. Minu meelest see ei ole parim puhkuse linn (ka mu ema ja vend tõdesid, et hinnad seal küll eriti ameerikat armastama ei pannud).

4 kommentaari:

 1. Anonüümne19/12/12 04:49

  7 Kallis,kahju tõdeda,et jälle haige oled.Pead end rohkem hoidma.Täname jõulukaardi eest.

  Vanaema vanaisa. Kalli,kalli.


  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuna lapsed mõlemad terve nädala haiged olid, oli see suhteliselt ilmselge, et mingi hetk pean mina ka jääma.
   Tore, et kaart ilusti kohale jõudis :)

   Kustuta
 2. Anonüümne19/12/12 06:43

  Ma küsin ühe tüüpilise küsimuse: Milline on ameeriklaste reaktsioon olnud, kui sa oled öelnud, et sa oled Eestist, mida nad Eestist teavad ja kas mõni on ka midagi naljakat Eesti kohta öelnud ? :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Enamik neist on ausalt tunnistanud, et neil pole aimugi, kus Eesti on. Aga ameeriklased ei jäta asja nii, et neil polegi aimu, vaid nad kohe küsivad, tavaliselt olen siis kasutanud stampväljendit, et Põhja-Euroopas ja Soome-Venemaa-Läti vahel. Soome tavaliselt aitab hädast välja.
   Minu jaoks üllatuslikult teadis üks mu sõpradest seda, et Eesti asub Läänemere ääres, et me ei saa presidenti valida ja et meil oli enne eurot kroon. Teine sõber teadis Eestist piparkooke, musta leiba ja kodu keset linna saadet (aga ta oli ka kolm aastat Saksamaal elanud ehk Euroopas käpp sees). Üsna paljud teavad fakti, et meil on jube külm. Antud hetkel vist üsna täpne fakt, haha.
   Ahjaa, üks ameeriklane küsis minu nime kuuldes, kas meil on kõik Gerlid Eestis ja kui ma siis imestunult suured silmad tegid, et miks nii, ütles ta, et aga meil on ju laulja USAs ka Kerli.
   Rohkem praegu pähe ei tule.

   Kustuta