kolmapäev, 21. november 2012

Teine päev New Yorgis + lahkumine

Esmaspäevane päev möödus meil New Yorgis ringi tuuritades. Hommikul ärkasime  6.30, mis minu jaoks oli täiesti ulmeline, aga no ema ja Egert olid kella neljast üleval. Ääretult normaalne. Neil vist jääb see ajavahega mitte harjumine reisi lõpuni välja. Sättisime end valmis ja olime täiesti graafikus, no 2 minutit maas. Metroopeatusesse ja sealt metrooga Chinatowni. Pidime alguses hommikust sööma minema minu lemmik kohta, aga ei jõudnud, niisiis mina haarasin croissanti kaasa, aga Egertil jäi esialgu hommikusöök üldse vahele.

Ootasime bussi päris kaua, pidi kell 8 tulema, tuli alles 8.15. Giid oli hiinlane ja ilma liialdamata ma räägin inglise keelt paremini kui tema. Alguses ma veel üritasin temast aru saada, aga siis loobusin. Peale meie oli bussis veel üks hiina vanem naine, 2 tüdrukut Austraaliast ja 3 noormees Indiast (kellest üks küll elas Austraalias). Esimene peatus oli Wall Street ja käisime börsi-pulli juures. Kui giidilt küsiti, miks see pull seal on, ei osanud ta vastata. Kõrvalseisnud politseid rääkisid selle loo rõõmsalt ära.

Chinatown

Arutasime Egertiga, et ei tea, kui palju hiinlasi sinna majja mahubBörsipull

Egert juba viskab nalja, et New Yorgi politseid tööd ei tee, nad ainult poseerivad
Pärast läksime uuesti bussi ja tiirutasime veidi New Yorgi vahel ringi ning siis oli peatus Times Squarel. Kuna me olime seal eelmisel õhtul juba käinud ning me avastasime (see tähendab, mina avastasin), et meile oli poes külma tehtud, läksime sinna. Nimelt oli pakkumine, et 2 särki on 30$, aga tseki peal oli 2 särki koos hinnaga ja üks veel lisaks. 24,50$, ei olnud väike summa ka, et niisama jätta. Lippasime sinna poodi, rääkisin müüjaga natuke juttu ja tulemuseks oli tagasikantud raha. Jee! Armastan Ameerikat. Egertile sai hommikusöögiks McDonaldsist ka midagi haaratud. Ei olnud burger, sest siit ei saa hommikuti burgerit, mingi võileib oli.

Järgmine peatus oli Vabadusesammas, kus meil kulus lausa poolteist tundi aega ja ilm oli ka natukene külm. Tuuline. Temperatuur oli okei. Pärast seda tuuri hakkasime rääkima nende India poistega, igast elust ja olust ning Austraalia tüdrukud otsustasid jalga lasta, meile ütlemata. Lihtsalt ei ilmunud enam kohtumispunkti. Väga nõme, me ootasime neid 20 minutit. See-eest India kutid olid väga lahedad, üks neist oli Benny, teiste nimesid ei tea. Nägusid näete, kui Benny Austraaliasse jõuab, tema fotokas on meist pildid.

Me sõitsime järgmise peatusena vahakujudemuuseumisse, kus meil tänu ootamisele jäi vähem aega, aga minu meelest oligi hea, käisime kõik ruttu-ruttu läbi, ei olnud passimist. Mulle väga meeldis, rohkem kui Londonis ja Egert ütles sama, seega oli ikka hea asi. Ainus, mille pärast kurb olin, oli Bieberi kuju puudumine, see siis ilmselt oli Londonis sellel hetkel.


Leonardo Di Caprio

My name is Bond. James Bond.

Elle MacPherson

Mu uus armastus

Tere hommikust, Ameerika. Tänaste uudiste peateemad.. 

Kuningliku pere noorem põlvkond

Michael Jackson

Paris Hilton

Peaaegu saab palli kätte

Lady Gaga

Justin Timberlake
Kui muuseumis ära käisime, käisime ka lõpuks Subways ära, sõime oma võikud ära enne edasi sõitmist ning siis kohtusime giidiga ja sõitsime veidi bussiga ringi jälle. Käisimine mingi mälestusmärgi juures, ma ei tea, mis see oli, aga leidsime Eesti lipu ka lehvimas. Viimane peatus oli Empire State Building, üliüliüli lahe!

Rockefelleri kuusk


Happy familyKui ekskursioon läbi sai, läksime laiali. Ema ja Egert läksid Times Squarele, mina ja Benny läksime metroosse ja mina läksin hotelli. Hotellis võtsin kingitused kaasa ja metroosse tagasi, mõnus seiklus jälle üht ja teistpidi (sest metrood on tänu tormile endiselt veel korrapäratud ja nii ei pruugi Sul vajaminevat liini üldse ollagi) ja lõpuks Grand Centrali ja sealt rongiga Stamfordi.

Stamfordis kohtusin Reelikaga, käisime Starbucksis ja Cosis söömas ning õhtul veel tema juures, rääkisime tema hostemaga pikalt juttu. Väga väga hea tunne oli neid tänada, sest nemad tegid minu heaks nii palju, elasin seal ju lausa üle kahe nädala ning mul oli seal väga hea tunne.

Lõpuks läksin uuesti rongi peale, New Yorki, sealt metroo peale ja hotelli ning kui kohale jõudsin, oli kell 1 öösel. Sellest siis ka blogi puudumine.

Teisipäeva hommikul ärkasime jälle ebanormaalselt vara ning alustasime oma reisi JFK lennujaama. Jälle kõik metrood õnnestusid, suunad õiged ja olimegi lennujaamas. Sealt edasi lennujaama rongiga autorenti ja saimegi auto kätte. Nii kiiresti ja nii hästi.

New Yorgist välja saamine võttis meil umbes poolteist tundi aega, aga tuli hästi välja, meie isiklik Märtin (ehk mu ema) oli roolis. Algas meie reis Ohio poole. Alguses plaanisime jääda tee peal kuskile ööseks, aga kui pärast lõunasööki oli selge, et see osutub üsna mõttetuks, sõitsime ühe jutiga Cincinnatisse välja. Jõudsime kohale veidi pärast kella 11.

Amee ja Adam ootasid meid ära ja olid kirjutanud meile "Tervitus Pommers," mis oli minu meelest nii armas. Ja nad ehitasid Egertile täiesti uue voodi. Reaalselt. Mitte mingi madratsi ega välivoodi, vaid voodi. Samasuguse nagu Eviel. Väga lahe, haha. Rääkisime juttu veel mõne aja ja siis magama. Nüüd edukalt Ohios kohal ja algavad uued päevad täis seiklusi!

Metroogurud

Hüvasti Manhattan!

Söögistiil püsib muutumatuna

Meie suksu


2 kommentaari:

  1. Nii... nüüd ma mõtlen, et oleks pidanud enda suurepärasest NYC giidist pikemalt kirjutama. Äkki sa oleks ka tahtnud temaga tuurile minna. See giid oli meil AuPairCare grupiekskursiooni giid ja see oli super elamus lihtsalt. Ta teadis nii palju ja rääkis nii huvitavalt ning oli hea huumorisoonega. Paremat giidi ei oskaks tahta. Jared the Tour Guide: http://www.jaredthenyctourguide.com/

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Me valisime lihtsalt mingi tuuri, mis ei maksaks palju, aga mis viiks kõikidesse kohtadesse, kuhu minna tahtsime. Selle raha eest, mis me maksime, oli rohkem kui küll :)

      Kustuta