neljapäev, 15. november 2012

2 päeva !!

Ma ei jõua oma päevasid enam ära lugeda, jäänud on veel neljapäevane tööpäev, mis on mõneti naeruväärne ja siis reedene tööpäev, mis on veel naeruväärsem ja siis juba laupäeva hommikul läheb tegutsemiseks, jee-jee! Ja laupäev tuleb pikk ja põnev. Ma niiiiii excited!

Olgu, kolmapäevane tööpäev. Graafikujärgselt oleks pidanud olema 9.00-18.00, aga teisipäeva õhtul rääkisime Adamiga selgeks, et hommikul tuleb koristaja, seega ta viib Evie ise kooli ja võtab Graeme ka kaasa ning tsillib temaga siis väljaspool maja. Minu tööpäev algas pärast kooli, umbes 11.30 paiku. Adam oli väga üllatunud, et koristaja ikka veel siin oli, mina ei osanud üllatunud olla, kuna tavaliselt on mul kolmapäeviti vaba päev ja mul pole halli aimu ka, mis kellani ta siin olema peaks.

Lõpuks oli lastel lõunasöögi aeg, aga süüa tegema ei saanud minna, koristaja oli all. Olin siis nagu mõni missioonil agent, käisin alt süüa toomas ja tegime pikniku ülemisel korrusel. Kui uneaeg kätte jõudis ja koristaja endiselt tolmuimejaga all kolistas, läks asi juba imelikuks, siis sain mina ka aru, et ta kuidagi kauaks jäänud. Panin lapsed siiski magama ja koristaja läks lõpuks alles poole kolme ajal ära. Õhtul rääkisin Adamile, ta oli nagu üllatunud ja segaduses sama aegselt, et kas koristaja hängib lihtsalt päeval nende majas. Ta koristas alumist korrust põhimõtteliselt 4 tundi.

Uinakust ärkasid mõlemad lapsed samaaegselt, seega ma siis üritasin korraga vahetada Graeme mähkmeid-riideid ja anda Eviele juhised, kus tema tantsuriided on. Poole tegevuse pealt kuulsin, kuidas Adam ka koju tuli. Adam palus, et ma Eviele tantsimiseks soengu teeksin. See kujutab endast täiesti tavalist patsi ja paela sidumist veel sinna, aga ta ütles, et tema jaoks on see patsikummi panemine lihtsalt meeletult raske. Mind ajas nii naerma.

Tantsutunni ajal vaatasime meie Graemega kodus Lottet ning tsillisime niisama ja kui Adam ja Evie ka koju tulid, oli mingi õhtusöögi moodi asi ja ajasime juttu kõik koos, sai korralikult naerda jälle. Graeme ei ütle oma emotsioonide väljendamiseks sõnu, ta nagu ümiseb või häälitseb ja mina näiteks saan juba päris hästi aru, mis hetkel ta küsib salvrätikut, millal tahab piima või süüa või mida iganes. Täna oligi nii, et Graeme hullult riidles Adamiga ja tahtis midagi ja Adam oli jumala segaduses, andsin siis Graemele salvrätiku ja vaatasin etteheitva pilguga Adamile otsa "Nooo kuidas Sa siis aru ei saanud?" Haha! Niimoodi tögamegi kogu aeg siin, väga kift, et mu perel minuga sarnane huumor on.

Tänase päeva tippsaavutus oli viie tunnine Skype kõne Killu ja Alvariga. Väga hull. Killul on nagu mingi missioon mulle eesti keelt meelde tuletada, käib ja jutustab, haha. Tegelikult väga tore on, teeme neid 100 päeva tasa, mis me üldse ei rääkinud.

Õhtul siis juhtus mitu asja. Hm, rääkisime Joshiga, oma erimeelsustest, ja jõudsime lahenduseni. Mis sest, et mulle see üldse ei meeldi, aga vähemalt sai selgeks räägitud. Lisaks käisime Robiga, kellega me juba tükk-tükk aega suhelnud olime, aga kiirete graafikute tõttu polnud kohtunud, õhtust söömas. Tema valikul ja "päeva-emotsioonil" läksime Mehiko restorani, "El Grande Rancho" kohanimeks. Teenindajad olid kõik mehiklased ja menüü oli mulle nii võõras kui veel olla saab. Lõpuks tellisin tacod, sest neid olin hotellis saanud ja need vähemalt maitsesid mulle.

Pärast õhtusööki käisime veel Starbucksis, jõuluteed joomas, mina ei osanud midagi valida ja teenindaja tegi mulle mingi segu mitmetest erinevatest, võõras ja mitte minulik (sest ei olnud üldse magus), aga imehea. Lisaks oli seltskond superhea, sest kuigi tegemist oli noore ameeriklasega (mis minu kogemuste põhjal tähendab lolli inimest), oli ta ääretult tark, ta teadis isegi seda, et Eesti on Läänemere ääres ja et me ei saa presidenti valida ja et meil oli enne eurot kroon. Wow. Mu suu jäi tõesti lahti. Arvestades eelmiste päevade emotsiooni, oli see õhtu täpselt õiges kohas ja täpselt õige huumoriastmega. Olin rahul.

Kuskil kümne ajal jõudsin koju tagasi, pugesin oma tuppa ja sisustan oma aega endale jõulukingituse tegemisega. Aitäh siinkohal Merlinile, kes mulle infot jagas, nüüd ma nagu väike laps oma suures rõõmus.

Läksime õue, Graeme keeldus midagi muud jalga panemast ja sokkide ära võtmisest keeldus samuti. Niisiis sai tulemus selline

Meisterdasin ise Eviele kommidest kaelakee, ta oli nii õnnelik, ütles, et olen parim au-pair terves maailmas

Tänane piknik teisel korrusel. Evie pildil näete jõulukingituste kataloogi, ta valis endale juba 12 asja välja. Ulme.

Minu kaart Madelenele:
Just wondering what you've been up to.. because you're one of my favourite people in the whole wide world.
Dear Madelene! This is so unfair we just met and now you already leaving. But I still believe we will see again. We have shared a lot together and there are not enough words to say what your friendship has meant or how special you will always be to me.
I hope your flight home will be without problems and you will be happy whatever life will bring to you.

You are part of my heart,
now,
tomorrow,
forever.
Love, Gerli

16 kommentaari:

 1. Anonüümne15/11/12 14:18

  Super tüdruk oled! Leidsin kogemata su blogi ning nüüd lugesin ühe raksuga kõik postitused läbi.
  Jätka ikka samas vaimus!

  Fänn Eestist

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Issand kui armas. :) Aitäh!

   Kustuta
 2. Anonüümne15/11/12 17:32

  "kuigi tegemist oli noore ameeriklasega (mis minu kogemuste põhjal tähendab lolli inimest), oli ta ääretult tark, ta teadis isegi seda, et Eesti on Läänemere ääres ja et me ei saa presidenti valida ja et meil oli enne eurot kroon. Wow."
  Kas sina tead naiteks:
  - mis on Wyomingi osariigi pealinn,
  - mitu liiget on US Riigikohtus,
  - mis aastal kirjutati alla iseseisvusdeklaratsioon?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ei arva, et ameeriklased peaksid teadma mingeid fakte Eestist ja see ei olnud ka minu lause eesmärk, pigem üritasin lihtsalt mainida, et noorte ameeriklaste silmaring on nii väike, et see on uskumatu.

   Kuna Sa aga mõtlesid, et oleks lahe plõksida, siis vastuseks Sulle, et Wyomingi osariigi pealinn on Cheyenne ja seda ilmselt teaksid kõik, kes näiteks presidendivalimisi vaatasid, sest seal räägiti sellest, US Riigikohtus olevate inimeste arvu jään võlgu (aga vaatan selle hiljem kindlasti üle) ja iseseisvusdeklaratsioon võeti vastu 2.juuli ja allkirjastati 4.juuli 1776 (mida ka ajalooeksami teinud inimene teab une pealt).

   On nüüd parem olla?

   Kustuta
  2. Raudselt googeldasid :D

   Kustuta
  3. Eip, kirjutasin ju ilusti juurde, miks ma neid asju tean. Läksid lihtsalt õnneks. :D

   Kustuta
 3. Anonüümne15/11/12 21:23

  Mulle tundub,et ainuke kes plõksib oled sina :D Ära ärritu nii tühja-tähja peale.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ei ole ärritunud, ma ei saanud lihtsalt Sinu ründamisest hetkel aru. Mille peale Sa üldse minult selliseid küsimusi küsisid?

   Kustuta
 4. Anonüümne16/11/12 03:13

  Gerli ära pane selliseid tühja kargajaid tähele...alati on keegi kuskil, kes peab oma negatiivsust kuskil teiste peal välja elama ning seda tehaksegi enamasti ainult anonüümselt või selja taga.

  Aga edu sulle seal ning kui küsida tohib, kuhu sa reisile lähed?:D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ei saanud praegu üldse arugi, mis ma valesti ütlesin või mis talle ei meeldinud :D

   New Yorki! :D Ja aitäh.

   Kustuta
 5. Anonüümne16/11/12 07:30

  Point ponud kusimustele vastamises/googeldamises;), vaid selles, et Eestimaa pole maailma naba ja et see kui keegi teab mingeid fakte Eestist teeb neid kohutavalt intelligentseks. Ehk on asi ka selles, kellega suhtled, mis sind selliste uldistusteni viib. Koik Amerika noored ei ole lollakad:), kuigi on ka neid nagu igalpool (ka Eestis). Julgen arvamust avaldada, sest elan ja tootan NY-s. Loodan, et naudid oma nadalavahetust siin:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ilmselt ma jah pole siiani mingite teravate kriitidega kohtunud. Ma ei üldistanud absoluutselt, ütlesingi, et minu tutvusringkonnas on kuidagi kivi all olnud inimesed olnud.. Muud midagi.
   Aga aitäh :)

   Kustuta
 6. Kuule, hallo inimene. Loe äkki uuesti üle tema lause.

  "Lisaks oli seltskond superhea, sest kuigi tegemist oli noore ameeriklasega (mis minu kogemuste põhjal tähendab lolli inimest), oli ta ääretult tark, ta teadis isegi seda, et Eesti on Läänemere ääres ja et me ei saa presidenti valida ja et meil oli enne eurot kroon"

  Ta kirjutas, et TEMA KOGEMUSTE põhjal, ta ei üldistanudki, et KÕIK Ameerika noored on lollakad. Selgelt oli aru saada, et need inimesed, kellega tema on kohtunud, pole just kõige arukamad olnud. Sa pigem ära võta nii südamesse asju ja ära otsi tühjast õhust asju, mille kallal hüppama hakata. Anonüümselt veel pealegi.

  VastaKustuta
 7. Anonüümne16/11/12 09:42

  Nii ongi! AMEN:)

  VastaKustuta