esmaspäev, 15. oktoober 2012

Sügis tuli

Tänane hommik algas šokiteraapiaga, ma ei tea, mida ma unes nägin, aga no siuke šokk oli ärgates, et oi-oi. Ja lisaks olin ma üpris väsinud. See on see, kui režiim on nii sassis, et enam mitte midagi aru ei saa.

Hommikupoolikul oli Eviel kool, meie Gramiga veetsime selle aja poodides ringi kolades. Kuivõrd Gram pole just parim poes käija, hankisin ma lõpuks lihtsalt suure hunniku Oreo küpsiseid ning sellega oli poiss tehtud ja tuju jälle hea.

Koolist Evie kätte saadud, tegin veel autos julma nalja, et ma ei taha neile küpsist anda, hoian kõik endale. Sõrmenips ja mõlemad nutsid. Hahah, see oli nii naljakas lihtsalt, tellimise peale. Ja kui ütlesin, et tegin nalja, oli kõik jälle korras. Lapsed...

Kodus lõunasöök ja magama minek, käis üsna lihtsalt, mõlemad olid päris väsinud. Ärkamine oli vastavalt neli ja pool viis. Päris hea, 5 minutit pärast Grami ärkamist tuli Amee juba koju. Andsin lapsed üle ja tsillisin umbes tunnikese oma toas. Hiljem oli meil õhtune istumine, Amee tegi mulle kuuma šokolaadi, oma uue masinaga, mis nad eile ostsid. Rääkides mugavusest - masin on selline, et teed kaane lahti, paned topsiku sisse (selline väike nagu meil näiteks kohvikoort müüakse, siuke ümmargune), kaane kinni, kaas teeb topsile augu sisse ning lisab vett ja välja tuleb kuum šokolaad. Ja nad kasutavad neid pakke ka tee, kohvi ja muude kuumade jookide tegemiseks. Super luksus.

Tänane õhtu oli üldse väga tsill, istusin terve õhtu all, küpsetasime mingeid saiakesi, rääkisime tänupühade ja mu perekonna ja minu plaanidest, rääkisime rematchidest, rääkisime mu tugiisikust, elust ameerikas, mu tunnetest ja no tõesti kõigest. Kõigest, millest veel siiani ei olnud rääkinud. Ja Amee ütles, et nad on väga õnnelikud, et nad minu said, et see nii lihtsalt käis ja et neil minuga mingeid probleeme ei ole. Minu lohutuseks ütles veel, et nende naaber, kes tegi load Ameerikas, kolis teise osariiki ja pidi uued load tegema, ütles, et Ohio lubade tegemine on max-level raskustasemelt. Oh, lahe, seda ma ju tahtsingi kuulda.

Niisiis, väga tsill ja nalja täis õhtu. Ilma poolest oli täna jälle natukene külmem, nädalavahetuse 20+ kraade vist sel aastal enam ei saa, aga mine tea. Tegin täna pildi ka, kuidas sügis on kätte jõudnud.Kui ameeriklased midagi fännavad, siis suurelt. Näiteks on mu hostdad Bengals Tiger'si meeskonna fänn. Pesapalli meeskond siis. Kui ma siiani olin märganud lippu garaažis, pilte seintel ning oranzi-musta kirjuid riideid, siis eile ma märkasin õllepudeli kaunistust ja täna, et isegi mu autonumbrimärgile on peale kirjutatud "Bengals."

Haha, kusjuures sellega seoses tuli meelde, et üks päev oli Amee Facebookis postitus "Tigers! Tigres! Tiigrid!" Ehk siis inglise keeles, portugali keeles (mida Allana räägib) ja eesti keeles. Amee ei tea, kust see tuli, aga kuna Adami Facebooki konto kinni on, siis ilmselt ta häkkis end Amee omasse sisse ja elas rõõmu välja. Täitsa tore oli siukses kohas järsku eesti keelset sõna näha.

Teine asi oma eelistuse näitamises on näiteks praegused presidendivalimised Ameerikas. Teatavasti kandideerib uuele ametiajale demokraatlik Barack Obama ning tema vastas on vabariiklaste esindaja Mitt Romney. Ameeriklastel on Obama ja Romney sildid-pildid hoovi peal püsti (vastavalt sellele, keda nad toetavad), nad kleebivad nimedega kleepse autodele, ratastele, isegi kiivritele. Täna nägin ühte meest särgiga, millele oli kirjutatud "I support Mitt Romney" ja muidugi ei puudunud sealt ka mehikese näoga pilt.

Selle viimasega jäin ise mõtlema, et Eestis me küll ei vali presidenti, aga erakondasid me ikka valime ja kuigi ma omavanuselistega ikka arutan, et kes kelle valis, siis ma olen märganud, et näiteks vanem generatsioon varjab küll oma eelistusi väga kiivalt. Huvitav, kuidas see välja näeks, kui Eestis oleks hoovide peal püsti kollased sildid oravate ja Reformierakonna nimega või sinised IRL sildid.. Päris julge oleks vist panna roheline ja keskerakonna silt, hahaha.

Seoses minu autosõitude ja muusikaga, Adam mainis kunagi, et ma oleks ettevaatlik lauludega, mida autos kuulan. Tegin eesti keelse plaadi, umbes nädal hiljem laulis Evie juba lugusid kaasa. Tegin siis uue plaadi väheke lapselikemate lauludega ja nüüd oleme me umbes nädala sõitnud niimoodi, et ainult "Hamster song" mängib, sest see on Evie lemmik. Mind ajab täitsa oksele juba see laul. Haha.

Ja kirsiks tordile Sophia ja Judy lahkumispeo grupipildi natuke ilusam versioon. Eelmine oli silly-versioon.

Paremalt siis Zuri (Panama), mina, Marta (Ukraina), Kelly (võõrustas), esimene rida Madelene (Rootsi), Judith (Saksamaa) ja tagant vasakult Kim, Nele ja Sophia, kõik Saksamaalt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar