esmaspäev, 17. september 2012

Uus nädal

Eile sai pere juures kaks nädalat lupsti täis, linnulennul, tõega. Pole arugi saanud, et nii palju aega möödas.

Täna hommikul ärkasin, esiteks oli meeletult külm. Me magame praegu aknad lahti, kuna väljas pole palav ja siis nad ei taha konditsioneeri kasutada kogu aeg. Seega, külm oli. 17 kraadi. No ma saan aru, et see ei ole tegelikult külm, aga kui kaks nädalat pole alla 25 põhimõtteliselt langenud, siis 17 on külm. Panin pikad püksid jalga ja läksin alla.

Lapsed olid no nii halvas tujus, kui veel olla saab. Gram ainult nuttis ja vingus. Minu taktika on ta time-outi iga kord lükata, kui ta ilma asjata jonnima hakkab. Veel ei anna tulemust, aga no küll õpib. Inimene, see on loodud õppima. Haahaa. Igal juhul selle 45 minuti jooksul, mis me pidime kodus olema, istus Gram 6 korda time-outis. No pole reaalne. Korra panin Evie ka sinna, sai veits draamat (tema teeb alati draamat ja no siukestes mõõtmetes, et teil pole aimu ka).

Kooliteel, üks imeilus elamurajoon minu meelest

Oeh. Hakkasime siis kooli minema, panin veel pikavarrukaga pluusi ka selga, Evie ütles, et ma näen nii armas välja, hehe. Kooli jõudsime täna päris hilja, tavaliselt me alati esimestena ukse taga. Panime Evie ära, siis koju tagasi, ei viitsinud täna mitte midagi teha. Kodus vaatasime multikaid, mängisime autodega ning sõime snäkke ja muidugi paar korda ikka time-outis ka.

Kahe tunni pärast siis jälle Eviele järgi, meie koolitees on umbes 2 miili ulatuses tee-ehitust ja täna, täpselt meie saabudes otsustati STOP märgid teele panna ja ükski auto ei saanud liikuda. Mis asjaa, no palun, mul on vaja laps ära võtta koolist. Kui ma siis juba otsisin ja mõtlesin teisi mooduseid, kuidas koolini jõuda, lasti lõpuks ikka läbi. Huh.

Kooli juures hakkas Gram jälle jonnima, ma ei tea, mis talle ei sobinud. Läksime siis lihtsalt sisse, ta nägi Eviet ja hakkas naeratama. Evie õppis täna oma nime kirjutama. Nagu, lapse nimi on Evie, hääldus Iivi ja siis hääldab nime: I-vi-ai-i. Napakas. Inglise keel on ausalt ka napakas.

Kodus oli lõunasöögi aeg, tegime väikse jogurtiringi ja siis küsis Evie "Please give me some "tsiiiss-kjuuubs"" Kirjutasin täpselt häälduse, sest ma olin täiesti puuga pähe saanud. Mida Sa tahad? Õnneks ta harjunud, et ma üsna tihti ei saa aru, mida ta tahab, ta seletab alati ja näitab ja ütleb rõõmsalt "Silly you" (-Rumal sina, napakas veits tõlkida, see pole halvas mõttes rumal, see rohkem totuke vms.) Hehhee. No Egert muidugi ütles kohe, et laps tahab juustukuubikuid. Kena. No kuubikuid ta igal juhul sai ka lõpuks.

Minu lõunasöök - proovime uusi asju


Järgnevalt pidi siis lõunauinak tulema. Kõigepealt hakkas tsirkus Gramiga, läks magama, jauras jumala kaua ja kui tunni aja pärast läksin, jauras ta ikka. Panin siis uuesti voodisse, röökis TÄIEST kõrist. Ära mine närvi, ära mine närvi, ära mine närvi. Suutsin ikka rahulikuks jääda. Tõmbasin ukse kinni ja umbes 5 minuti möödudes kuulsin vaikust. Samal ajal panin ka Evie magama, tema Grami kisamise ajaks oli just unne suikunud, siis ma palusin seal ukse taga jumalat, et tema üles ei ärkaks.

Uinuv kaunitar (pildil on seda kurikuulsat KiKit ka näha, see roosa)

Kui kõik lõpuks magasid, vajusin mina ka üsna väsinult voodisse. Lugesin veidi ajakirja ja jutustasin inimestega. 2 tunni pärast ärkas Evie üles, siis oli kell lootusetult palju juba. Tegime siis kõigepealt snäki ja kui Gram ärkas, siis hakkasin õhtusööki tegema. Kana ja friikartulid. Aga mitte päris kana ja friikartulid. Hahaha.. Ma isegi ei oska seletada, kana on selliste paneeritud ribadena ning friikartulid on kartulist lõigatud ümmargused viilud, augulised nagu vanglatrellid. No midagi säärast.

Padjanäod

Poole söömise pealt saabus Amee koju, panin siis veel kõik asjad ära köögis, tegin korda ning serveerisin lastele õhtusöögi ka. Evie muidugi sõi 2 ampsu ja järgmisel hetkel oli taldrik juba Brutuse käes. Ebareaalne vend, ta saab kõik kätte, kui ta ainult tahab.

Brutus veel ühte kanatükki jahtimas

Okei, siis ma olin veidi oma toas, lebos lihtsalt, no nii väsinud täna. Mingi natuke pärast kaheksat oli siuke tunne, et mul on NÜÜD KOHE salatit vaja. Värsket asja. Ajasingi ruttu papud jalga, võtsin võtmed ja kadusin, poole tunniga poes käidud. Rekord. Ja siin on see tõesti ime, kui nii kiiresti käidud saab. Kuna ma siis juba seal värskete asjade poes olin, võtsin puuvilju ka. Mõtlesin tükk aega, et no jääb üks pluusike ostmata võino kaks või kolm, aga söön korralikult, ei pea mingit jama kogu aeg sisse ajama. Eksole.

Terve õhtu sai siis Sikuga jutustatud, võttis endale auga järgmise eestlase koha, kes terve öö üleval olnud ja mind lõbustanud.

Õhtul kirjutasin ilusat teksti ja sõin kommi, nom nom nom

Faktid 123!

1) 12 külmutatud mini-hamburgerit, paned mikrokasse ja valmis, maksab 3.99 dollarit, külmutatud pizza normaalsuuruses maksab 2-3dollarit, suur pizza 4-5, karp Caesari salatit maksab 5-6 dollarit + 2 dollarit kaste (kõik asjad eraldi ostes läheks kallimaks veel). Jah, nad propageerivad rämpstoidu söömist.

2) Omada läheduses 24 tundi avatud poodi on tõeliselt kasulik, Sa ei tea iial, millal seda vaja läheb. Mina leidsin täna ka enda läheduses oleva! YAY!

3) Arvutused näitasid, et shopping, mille eest maksin USAs umbes 185 eurot, oleks Eestis maksnud ligemale 600 eurot. Ameerika ruulib.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar