teisipäev, 18. september 2012

Teisipäev

Tänane tööpäev jälle läbi ja tuju kuidagi nii tühi, tühjaks imetud, haha.

Hommikul olin täna vaba, ärkasin ikka kõvasti enne äratuskella, luksus. Rääkisin siis natukene juttu, tsillisin netis ja ärkasin vaikselt ning veel enne allaminekut pesu ning tuba korda. Ausalt öeldes on see lausa uskumatu, kui korras mu tuba siin on, alati on voodi korras (no see oli kodus ka), ükski asi pole tooli peal, riided on alati kas sahtlis kokku pakitud, puu peal rippumas või musta pesu korvis. Sellist nalja ei ole, et miski on laiali. Peaks oma ema ja isa külla kutsuma kohe, nad ei usu seda nagu nii.. Hahah!

Okei, läksin siis alla ja hakkasin hommikust sööma, tööpäev algas 12.30, mis on tore, sest kell 1 läheb ju Gram magama. Niisiis saingi tema suhteliselt kohe magama pandud ning kella kahe ajal läks Evie järgi.

Mu lemmik hommikusöök, nii nii hea!
Lõuna venis täna jälle pikale, kell neli polnud kummastki veel piuksugi. Hakkasin siis vaikselt kolistama, panin pesu pesema ning toimetasin ringi. Mingi hetk ärkaski Evie üles, mõnusad lokid peas ning selline padjanägu ees, et ma esimese hooga hakkasin täiega naerma. Ajasime Grami ka üles, kell oli pool viis. Alustasime siis snäkkidega ning kohe pärast seda tegin õhtusöögi. Veidi oli paigast ära see päevagraafik, aga siin ei ole sellist kindlat kellaaja värki, elu käib laste väsimuse järgi. Grami natukene annab mõjutada, aga Evie ärkab-magab siis, kui ta väsinud on, mitte siis, kui mina tahan.

Pärast õhtusööki tegime väikse kunstitunni. Värvisime ja maalisime, minu jaoks on see nii naljakas, sest kui ma ütlen, et värvime pilti, siis mul vahet pole, kas pliiatsi, kriitide või vesivärvidega, aga votvot Ameerikas on iga asja jaoks oma sõna. Ja oi kui ma siis vale sõna ütlen, siis on Evie kuri. Haha!

Evie painting (ehk maalimine)

Minu värvimine ehk colouring - mul koerad on ikka chow-chow'd, hahaha.

Ja õnnelik kunstnik oma värvimisega
Gram nii väga joonistamist ei naudi
 Õhtupoolik oli enam-vähem rahulik, korra sain Evie ka time-outi ja nagu kui ta muidu mind ei kuula absoluutselt (ta ei kuula üldse kedagi, kui ta ära kammib), siis nüüd ta isegi kuulab mind. Vähemalt miski töötab. Tegin seekord pilti ka, mida time-out endast kujutab. Gram on ka pildi peal, läks Eviele toeks millegi pärast, hahahaa.


Ja kui ma lõpuks olin terve köögi ja suuretoa puhtaks saanud, nõud ära pannud, laua puhtaks teinud ning kõik joonistusasjad samuti kokku korjanud, ütles Evie, et ta tahab "pleidou"-t, jei, jälle mõistatamismäng Gerlile. Küsisin, mis see on. Evie ütles, et "Pleidou." Ma küsisin, et mida tal selleks vaja on (sain ju aru, et mingi mänguga on tegemist), Evie vastas: "Mm.. I need pleidou." Oh jumal.

Lõpuks siis ta lihtsalt näitas, kus see on ja oligi mängu nimi "Play-doh."  Tegemist mingite purkidega, kus sees on plastiliinid ja siis seda saab rullida ja veeretada ja kääridega lõigata, no väga lahe ja OI KUI PALJU segadust. Põhimõtteliselt hakkasin kogu oma koristust hiljem otsast peale tegema. Pärast sellega mängimist igal juhul viskasin oma murjamid vanni.

Play-Doh

Vannis oli täna tore iseenesest. Evie sain korralikult puhtaks ja välja, Gram hakkas tsirkust tegema. Kui keegi on kunagi kassi üritanud pesta, siis Gram oli samasugune. Hoidis meeletult kõvasti minust kinni, jonnis ja röökis ja ei lasknud end ei märjaks teha ega ka šampooni pähe panna ning lõppes see muidugi sellega, et nii mina kui ka terve vannituba oli läbimärg. Seiklus! Lõpuks tõmbasin talle mähkud jalga ja saatsin time-outi rahunema. Sai päris kiirelt korda ennast, tuli küsis ise pidzaamat. Ehk siis oli mul kaks puhast ja pidžaamas last. JEI!

Väike multikas, mille ajal mina siis köögi uuesti ära koristasin ja endale õhtusöögi tegin, neljas õhtu järjest Caesari salatit. Portsud lähevad järjest väiksemaks, ma ei teagi, miks, ei taha rohkem. Ja järjest 15 minutiliste vahedega sain lapsed ka vooditesse. Jutustasin veel Liiviga, kes oli täna peaaegu vapper eestlane ja öö läbi üleval, kella viie ajal ikka vajus ära, haha.

Tõstsin asjad ka kuivatist välja ja voltisin kokku ja tabasin Evie 2 korda teolt, kui ta voodist väljas oli ja siis oli selge, et ega ta enne magama ei jää, kui Amee koju tuleb ja nii oligi. Lõpuks ronis ema voodisse magama kah. Mitmendat ööd juba.

Rääkisime siis veel Ameega juttu, meie päevast ja tegemistest ja homsest (ehk kellaaja järgi tänasest) päevast ning tulingi oma tuppa ära. Tegelesin oma üllatustega, endal on nii põnev, haha. Rääkisin veel Camillaga, kes on au-pair Las Vegases (ulme ulme ulme) ning Michaga, kes on Tšehhi tüdruk ja oli minuga koos New Yorgis samas clusteris, aga kes on nüüd ka re-matchis ehk otsib uut peret. Lisaks siis veidi muusikat ja tegemist ning juba oligi kell nii palju, et magamiseaeg. : )

Ees ootamas vaba päev, yay!

PS! Palju õnne Karoliine-Brittile ka, kes täna kohe eriti suureks tüdrukuks sai :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar